کاغذ - دهکده ی کاغذی فناوری

آخرین نظرات

نقد و بررسی آلبوم نگاه من از محسن یگانه

مدیر | دوشنبه, ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۴، ۰۸:۵۸ ب.ظ

به کاغذ خوش آمدید. در اینجا به معرفی بخش جدید کاغذ می پردازیم یعنی نقد و بررسی آلبوم های موسیقی داخلی. در ادامه در اولین بخش این نقد و بررسی که مربوط به آلبوم تازه منتشر شده ی محسن یگانه به نام نگاه من است همراه ما باشید.

همیشه انتشار آلبوم های محسن یگانه ، همراه با تبلیغات زیاد همراه است. می توان گفت محسن یگانه جزو سه پر طرفدار ترین خواننده های داخلی است ولی نمی توان به بخش فنی آلبوم های آن نمرات درخشان داد. در ابتدا تک تک ترک های این آلبوم را بررسی می کنیم و بعد از آن نظر کلی آلبوم را بیان می کنم.


ترک اول : دنبالش می رم
آهنگ و شعر و تنظیم : محسن یگانه

از سه آلبوم قبلی محسن یگانه این رسم شکل گرفت که ترک اول یک آهنگ ریتمیک هاوس – کلاب این جایگاه را تصاحب کند. صدای خالص وی خصلتی دارد که از کیفیت یک خواننده ی درجه یک می کاهد. این خصلت ، لرزش است که با Effect های اعمال شده بر صدای خودش این ایراد را تبدیل به یک سبک کرده است. بی قاعدی در ساخت بیت این ترک شاید سبک جذابی برای شنوده باشد چون غیر قابل پیش بینی می شود. نقاط پِرت و بی ربط در آهنگ سازی این آهنگ بسیار شنیده می شود. تلاش تنظیم کننده برای افزایش حجم  Vocalخواننده همزمان با اصوات متن ، کار خوبی است. در کلی می توان گفت:
ارزش دو بار شنیدن را دارد.
نمره : 100/86

ترک دوم : چقدر دیر
آهنگ و شعر : محسن یگانه
تنظیم : علی ثابت

بسیاری از افراد برجسته ی موسیقی ایران همانند رضا تاجبخش ، محسن یگانه را وامدار موسیقی ترکیه در ایران می دانند. این ترک به خوبی یاد آور موسیقی های غمگین ترکیه ای است. اگر بخواهیم بگوییم کاور یک آهنگ ترکیه ای است این احتمال بسیار زیاد است. با این تفاوت که درچند سال اخیر ، کاور ها بسیار حرفه ای صورت گرفته اند. در کاور این آلبوم می توان دید که این آهنگ دوباره اجرا شده است که این اتفاق در گذشته نمی افتاد. علاقه ی ایرانیان به موسیقی ترکیه غیر قابل انکار است ولی باید سلیقه سازی شود یعنی اگر بخواهیم موسیقی ایران در سطح جهان مطرح شود ، باید سبک انحصاری ایرانیان شکل گیرد و اگر بخواهیم با این روند جلو برویم ، باید موسیقی ایران را موسیقی ترکی دوم دانست. این آهنگ از لحاظ ملودی ، از User Interface خاصی برخوردار نیست. در اجرای مجدد این ترک ترکیه ای ، میتوان اجرای ساز هایی چون کوئنا توسط آرمین قیطاسی و درامز توسط David Haddad را عالی دانست. در کل می توان گفت:
برای یک بار شنیدن در ابتدا تم ترکیه ای تو ذوق شنونده ی حرفه ای می زند و برای یک بار شنیدن کافی است.
نمره : 100/65

ترک سوم : دیوار
آهنگ و شعر : محسن یگانه
تنظیم : پازل باند
گروه پازل یا همان پازل باند در سال 93 موسیقی ایران را قبضه کرد اما بزرگترین نقد وارد بر آنها این است که از آهنگ های خودشان نیز کپی می کنند. تنظیم این قطعه کپی از تنظیم قطعه ی شاید عاشقشم با اجرای میثم ابراهیمی می باشد. در تنظیم قطعات پازل باند ، اجرای ویولون با احسان نی زن است که یکی از بهترین نوازندگان است. در مورد آهنگ سازی این قطعه می توان گفت بسیار زننده است. تلخی شعر با تلفیق یافتن آن با آهنگ سازی محسن یگانه ، شنونده ای که افسرده نیست را به شدت آزار می دهد. شعر نیز مضمون جالبی ندارد. تکرار موضوع شعر به علاوه ی چیدمان و انتخاب نه چندان عالی کلمات این شعر را از سطح خوب پایین تر آورده است. در کل می توان گفت :
برای یکبار شنیدن خوب است. تنها به دلیل تنظیم پازل باند.
نمره : 100/65

ترک چهارم : نه
آهنگ و شعر و تنظیم :  محسن یگانه
شروع این قطعه با فریاد محو محسن یگانه ، کار جدیدی نیست ولی در ادامه اجرای گیتار اسپانیش وی ، کار جالبی بود. در بخش اول آهنگ ملودی غیر قابل درک است و نیاز به چند بار شنیدن است. در مرحله ی اول اوج انسجام در ملودی شنیده نمی شود. در اوج اصلی آهنگ همان لرزش همیشگی صدای محسن یگانه شنیده می شود. در وسط آهنگ با اجرای ملودی توسط صدای خود یگانه نیز کار جالبی نیست.
در کل می توان گفت :
برای یکبار شنیدن کنجکاوی را برمی انگیزد.
نمره : 100/60

ترک پنجم : درکم کن
آهنگ و شعر و تنظیم : محسن یگانه
ملودی گیرای این آهنگ از همان اول خود را در گوش شنونده می رقصاند. ساز های کوبه ای ایرانی با اجرای همایون نصیری در زیرصدای این آهنگ به جذابیت های آن می افزاید. ایراد اولیه ی وارد بر این آهنگ در تنظیم و انتخاب ساز هاست. در بخش اول قطع شدن اجرای خواننده برای شندین ملودی باید گوش های تیزی داشته باشید وگرنه چیزی نخواهید شنید. علاقه ی ذاتی ایرانیان به آهنگ های 6و8 باعث می شود که این ترک به یک مگاهیت تبدیل شود. در کل قطعه ی خلوتی است. می توان گفت:
برای دوبار به بالا شنیدن پیشنهاد می شود.
نمره : 100/86

ترک ششم : خاطره بازی
آهنگ و شعر : محسن یگانه
تنظیم : احسان حبیبی
پیشنهاد می کنیم از Intro ی این قطعه به عنوان زنگ موبایلتان استفاده کنید. شروع زیبای خاطره بازی را می توان عامل موفقیت آن دانست. ملودی منسجم و زیبای بومی این آهنگ امتیاز دوم آن است. الکتریک گیتار مسعود همایونی نیز این قطعه را در سطح یک قطعه ی استاندارد بین المللی نگه می دارد. تنظیم عالی احسان حبیبی را می توان برگ برنده ی خاطره بازی دانست. شعر زیبای محسن یگانه این آهنگ را گوش نواز می کند. محسن یگانه اوج های این قطعه را باصدای خود منطبق نکرده است و در پایان قطعه جیغ نه چندان دلچسبی را از وی می شنویم. در کل می توان بگوییم :
برای دوبار شنیدن خوب است.
نمره : 100/90

ترک هفتم : جاده
آهنگ و شعر و تنظیم : محسن یگانه
شروع جنجالی بیت ، شما را ناخواسته علاقه مند به شنیدن ادامه آن می کند. به خوبی یاد آور حباب است. خلوتی در تنظیم را می توان ایراد دانست. ملودی تکراری به نظر می رسد. در تنظیم های یگانه می توان ابداعات من درآوردی زیادی را شنید. در کل می توان گفت:
ترک خوبی است که می توان دوبار شنید.
نمره : 100/75

ترک هشتم : تو فکر میرم
آهنگ و شعر : محسن یگانه
تنظیم : اشکان آبرون
در ابتدا می توان به شباهت تنظیم های اشکان آبرون به آهنگ های خارجی پی برد که باعث زیبایی دو چندان قطعه می شود پی برد. یک قطعه ی لوکس را در پیش خواهید داشت. شعر زیبای آن ... در اینجا خلوتی تنظیم یک مزیت است. در کلیه ی قطعات ، یگانه در بعضی بخش ها شعررا با آهنگ هماهنگ نمی یافته و با قرار دهی کلمات بی ربط این ناهماهنگی را حل می کند. به طور مثال در این قطعه شعر با کلامی روان که در میان آن کلمه ی ادبی " می گذاشتی" این روانی را از بین می برد.
در کل می توان گفت برای شنیدن برای آرامش یافتن پیشنهاد مناسبی است.
نمره : 100/88
ترک نهم : نگاه
آهنگ و شعر و تنظیم : محسن یگانه
قطعه ی اصلی آلبوم 6و8 است. اجرای درخشان ساز های زهی را احسان نی زن بر عهده داشته است. شروع ملودی خوب به نظر می رسد. انسجام ملودی در ادامه از بین می رود. ولی در اوج این قطعه یادآور ملودی های خواننده های قدیمی است. تنظیم این قطعه نیز عقب گرد محسن یگانه به چند آلبوم قبلی خود است. در اواسط این قطعه شعر و ملودی از سطح پایین تر از بد از خود نشان می دهد. پایان نه چندان خوب ... در کل می توان گفت :
برای یک بار شنیدن خوب است.
نمره : 100/70

ترک دهم : دلکم
آهنگ و شعر : محسن یگانه
تنظیم : علی ثابت
شروع قطعه با یک عقب گرد به ملودی ها و تنظیم های 15 سال قبل شروع می شود. از سوی دیگر شباهت زیاد به قطعه ی حافظه ی ضعیف خود یگانه... و نیم نگاه همیشگی یگانه و ثابت به قطعات ترکیه ای. در اوج شعر شباهت خود را مدیون یک هفته به عید یگانه است. در ادامه نیز یاد آور سرتو بالا بگیر چهار آلبوم قبلی وی است. ایراد تمامی خوانندگان داخلی ، توانایی کم در بیان کلمات است. در این قطعه در بار اول تشخیص تلفظ درست کلمه ی "ضرب المثل" کمی سخت است. این کلمه علاوه بر تلفظ اشبتاه ، ربط چندانی به متن ندارد. از این قطعه می توان در اجرای تواشیح نیز استفاده کرد. در کل می توان گفت :
برای یک بار شنیدن هم سخت است.
نمره : 100/79
ترک یازدهم : دلسرد
آهنگ و شعر : محسن یگانه
تنظیم : احسان حبیبی
تنظیم این قطعه از سطح بالایی برخوردار است. یگانه از اوج های خوبی برخوردار نیست چون به شدت شبیه به جیغ است. علت خوب بودن این ترک تنظیم خوب آن است. شلوغی نسبی آن احساس خوبی به شنونده می دهد. بوزوکی بهنام حکیمی ، زیبایی گوش نواز این قطعه را به ارمغان آورده است. تنها ایراد این قطعه جیغ های یگانه است. این ترک یاد آور تنهایی و تو که می دونی از آلبوم حباب است. در کل می توان گفت :
فنی خوب و جذاب برای شنیدن چند بار...
نمره : 100/82

ترک دوازدهم و سیزدهم : انتظار و پرنده
12 : آهنگ سازی و شعر : محسن یگانه
تنظیم : احسان حبیبی
13 : آهنگسازی و شعر : محسن یگانه
تنظیم اشکان آبرون
در دکلمه ، انتخاب تم صدای یگانه چندان عالی نیست چون صدای بمی ندارد و این خش مناسب او نیست.
شروع قطعه ی اصلی بسیار شیک است. شعر گوش نواز آن یک اثر هنری واقعی است. آهنگ سازی خوب نیز این قطعه را به یک هیت خوب تبدیل می کند. در کل می توان گفت :
برای شنیدن جذاب است.
نمره : 100/84

ایراد فنی استودیویی تمامی موسیقی های داخلی این است که در هنگام ضبط پستی به نام ناظر ضبط وجود ندارد. به همین دلیل بسیار شنیده می شود که خوانندگان در قطعه ی نهایی همچنان در تلفظ ایراد دارند.
در موسیقی های مطرح که جایزه های بزرگی چون گرمی ، شبکه mtv و ... را تصاحب کرده اند ، استاندارد هایی چون عدم کلیشه در تکرار ملودی ، شلوغی و افزایش حجم واحد ساز ها همراه با Vocal ، مسترینگ های استاندارد و... را رعایت کرده اند که این سه مورد ذکر شده ، هیچ یک در آهنگ های داخلی مشاهده نمی شود.
یگانه پیشرفت چندانی نداشته ولی طرفداران بسیاری دارد و علت اصلی آن رعایت برنامه ریزی در ارائه ی آلبوم و زمان ارائه ی مناسب و تبلیغات گسترده می باشد.
میکس و مسترینگ کل آلبوم بر دوش آرش پاکزاد بوده است. مسترینگ های بی نقص او در حد کار های بین المللی است.
این نقد براساس استاندارد های روز مسابقات جهانی بود. امیدوارم استفاده کرده باشید.
نمره ی کلی : 77.91

منتقد : پارسا

 • مدیر

نظرات  (۳۲)

بخش‌هایی از این نظر که با * مشخص شده، توسط مدیر سایت حذف شده است
دوست عزیزم اول اینکه اسم این متن شما "نقد" نیست و "تخریب" است
دوم اینکه برای شروع نقد نویسی بهتر بود از آلبوم های خواننده های گمنام شروع کنی ** ** **** *** * ** ***** **** **** ** *** ******** *** ******* *********
پاسخ:
سلام
ممنون از نظرتون دوست من
امیدوارم در ادامه با استفاده از نظر سازنده ی شما نقد های بهتری در وبلاگ قرار بگیره
این که رسما تخریب بود ... من تا الآن نقد های زیادی رو خوانده بودم، هیچ کدام این طور نبود... اانتخاب اینکه بهتر است چند بار گوش دهید ، اصلا کار جالبی نیست و هر آهنگ سلیقه ای است ، برای مثال آهنگ دلکم که از نظر شما اولین گوش دادنش هم سخت است برای بعضی ها آنقدر جذاب است که روزی چندین بار با علاقه (نه با اذیت و مجبوری) گوش می دهند... در قسمت دوم هم اکثرا شعر بررسی میشود و این کار توسط کسی که کاملا به ادبیات مسلط است صورت می گیرد ... برای بررسی انتخاب تم یا شروع  ، نیازی به اظهار نظر نیست چون دیگه نقد نمیشه و تبدیل به یک نظر معمولی میشود.
گام های بالای یگانه یا به قول شما جیغ های یگانه ای به انتخاب خود طرفداران که عاشق آن هستند در آلبوم قرار گرفته و این نشان دهنده آن است که برای اکثریت چندان ناپسند نیست... در آخر هم باید بگم امکام دارد که تغییر در قسمتی از کار خواننده که باعث نام گذاری پیشرفت روی آن شود، کار جالبی نبوده و ممکن است دیگر طرفداران خواننده که او را با همان حالت آلبوم اولیه می خواستند، از وی بوشان بیاید ، همان طور که خواننده های معروفی با این کار کارنامه کاری خود را خدشه دار کردند . بهتر بود برای نقد از خواننده های تازه کاری که خیلی راحت اشکالاتشان مشخص می شود ، شروع میکردید
پاسخ:
نکات مطرح شده در نظر شما باعث می شود نقد بهتری رو برای بعد ها تهیه کنم
ببخشید یه سوال ، استاندارد های مسابقات جهانی یعنی چی ؟ کدوم مسابقات جهانی تشریف داشتید ؟
بعضی از  انتقاد هاتون درست بود ولی چند نکته : اول اینکه اونکه شما بهش میگید جیغ ، همون چیزیه که یگانه رو به یکی از بهترین خواننده های داخلی تبدیل کرده و حتی اینقدر خوب بوده که بعضی هارو به تقلید از یگانه وا داشته
نکته بعدی اینکه شما واقعا دارید  کم لطفی میکنید ، کجای شعر دیوار مناسب نبوده و کجای آهنگ دیوار زننده بوده ؟ شما چرا آهنگ گوش میدید؟ من به شخصه برای ارضا کردن احساساتم آهنگ گوش میدم و به نظر من نه تنها متن شعره این آهنگ بلکه تمامیه شعراهای این آلبوم بسیار احساسیه و باعث میشه آدم باهاش ارتباط بگیره
هرچند به نظر من هم آلبوم ایراداتی داره و آهنگ مگاهیتی مثل سکوت توش نیس ، ولی آلبوم یکنواختی هست و به نظرم بهتر از رگ خواب
یه سوال دیگه ، ازتون خواهش میکنم یه خواننده نام ببرید که آهنگ هایی مثل دنبالش میرم، چقدر دیر ،درکم کن ،دلکم ،دیوار ،نه، خاطره بازی،تو فکر میرم و نگاه رو همه رو با هم تویه یه آلبوم داشته باشه ؟
منتقد مشخصه که اصلا صدای محسن یگانه رو دوس نداره یا خیلی سلیقه ی پایینی داره در آهنگ گوش دادن!!!من نمیتونم درک کنم ترک درکم کن نمره ی بالاتری از چقد دیر و دیوار و نه بگیره!!!!چطوری اینجوری نقد کردی؟!!!!!!من خودم طرفدار جدی محسن یگانه نیستم،ولی آهنگاشو گوش میدم چون صداشو دوس دارم  و ترک 2 و 3 و 4 و 6 و 8 و 10بهترین های این آلبوم بودن،مخصوصا ترک 2 و 6.نیمه دوم آلبوم رو به خوبی نقد کردید اما نیمه اول...اصلا اصلا عادلانه نبود،هرجایی برید میگن ترک 2,3 بهترین ترکای آلبومن...

ترک های نه - جاده - دنبالش میرم - درکم کن خیلی مناسب برای سیستم و خوبن

ترک های چقدر دیر - دلسرد - دلکم - تو فکر فرو میرم کارهای متوسط ی که یه جاهایی از آهنگ دلنشینه یه جاهایی از آهنگ نه

خاطره بازی - دیوار به خاطر شعرش - نگاه - پرنده ضعیف بودن

در کل 65 تا 70 درصد آلبوم شنیدنی بود

بخش‌هایی از این نظر که با * مشخص شده، توسط مدیر سایت حذف شده است
دوست عزیز شما ** *** ***** *** ****** *** ***.**** شما کی هستی؟اسمت چیه؟
بخش‌هایی از این نظر که با * مشخص شده، توسط مدیر سایت حذف شده است
راستی یادم رفت بگم.دیوانه کننده ترین قسمت البوم همون لرزش های صداست که تو تراک نه میشنوی.
دوست گلم *** **** **** * ******* ** **** ** *** **** **********
سلام.
کارها خیلی معمولی بود
برای محسن یگانه درجا زدن حساب میشه
بیشتر هنرمندای ما بعد ازدواج چنین افتی میکنن. مخصوصا اونایی که ترانه های خودشونو میگن.
باید از ترانه سرا های دیگه استفاده کنه. در کل ترکی نداشت که بره رو تکرار.

متاسفانه اکثر مردم اگر طرفدار خواننده ای نباشن فقط عاشق آهنگای هاوس یا شیش و هشت اون خواننده میشن،عاشق کارای ریتمیک محسن یگانه هستن مثه سکوت و نباشی و دوست دارم و هوایی شدی و امثال اون ولی واقعا این آهنگ ها از نظر هنری هیچ چیزی ندارن،نه وکال خاصی،نه ملودی و نه شعر خاصی.محسن یگانه تو این آلبومش فقط برای هواداراش خوند،کسایی که عاشق کار های آروم و احساسی یگانه هستن،کسایی که عاشق "چقد دیر" و "خاطره بازی" و "نه" و "تو فکر میرم" هستند.
از نظر کارهای احساسی،این آلبوم صد درصد از همه ی آلبومای محسن یگانه بهتر و قوی تر بوده.صد درصد آلبوم هیت نمیشه چون ترک های هیت نداره،ینی ترک هایی نداری که عموم مردم گوش بدن،این آلبوم فقط واسه هواداراش بوده و بس!آلبوم رگ خواب محسن یگانه ترک هایی که داشت که هیتش کرد،شیش و هشت و هاوس های خیلی خوبش ولی اگر بیست سال آینده به این دو آلبوم نگاه شود و بخوایم ترک های قوی ای ازش نام ببریم که اوج هنر محسن یگانه رو تو آهنگسازی نشون بده قطعا آلبوم نگاه قطعات بیشتری داره...
عزیزان محسن یگانه در کل خوبه اما تنها چیزی که اشکال داره اینه که فالش میخونه و اینو با دستگاه درست میکنه خواننده ها بی نقص و ایراد نیستن همونجور که ما انسان ها کامل نیستیم همه خواننده ها حتی خواجه امیری که خیلی دوسش دارم ایراد داره یا فرزاد فرزین که همه کنسرتاش قبل از اجرا ساز هارو ضبط میکنه بهد موقع اجرا پخش میکنه حتی بعضی اهنگاشو لب خونی میکنه بگذریم فقط بدونید هر خواننده ای که فکرشو بکنید ایراد دارند اما انتقاد بجاش خوبه نه هرجا
بسلامتی روزی که موسیقی ایران هم در سطح جهانی رقابت کنه
آلبوم واقعا عالی بود
شما هم کاملا غرض ورزانه دربارش صحبت میکنی

اینم یه تحلیل دیگه

یگانه بار اعظمی از آلبومش را یک تنه انجام داده از تنظیم و نوازندگی اغلب قطعات تا ترانه سرایی کل آلبومش و از این حیث شاید بتوان او را جزو خوانندگان مولف موسیقی پاپ ایران دانست. اما از حیث ترانه سرایی کل این آلبوم توسط خود یگانه هم شاهد حسن هایی هستیم و هم معایبی؛ حسن به این جهت که خواننده می تواند حس ترانه ها و واژه ها را درک کند و موقع اجرا به صدایش منتقل کند اما عیبش هم این است که احساس شعرها همه از یک کاراکتر خاص نشات میگیرد و همین ممکن است آثار را به تکرار برساند یا دربرگیرنده موضوعات و عاشقانه های متفاوت نشود.

یگانه مثل «حباب» اصرار فراوانی دارد در «نگاه من» هم به تنظیم های مدرن و نویی برسد که درباره قطعه هایی مثل «جاده» ، «دیوار» و «دنبالش می رم» این خواسته برآورده شده و خروجی گوش نوازی هم دارد. او حتی به «شیش و هشت» جذابی هم رسیده و در قطعه «درکم کن» ترکیب گیتار الکتریکی و سازهای کوبه ای (با هنر همایون نصیری) قطعه ای ریتمیک و دوس داشتنی منتشر کرده است.

یکی از نقاط قوت آلبوم این است که یگانه با بهترین نوازنده های موسیقی برای تولید این آلبوم همکاری کرده از احسان نی زن و بابک ریاحی پور تا مسعود همایونی ، ایمان حجت، نیما رمضان و …. که درنتیجه با آن میتواند گستره مخاطبانش را وسیع تر کند و سلیقه های مختلفی را به خودش جذب کند.

به زعم نگارنده «دنبالش می رم» جزو بهترین قطعات این آلبوم است و با شنیدنش حس می کنیم همه چیز به درستی سرجایش خودش است ، قطعه «نگاه» هم که به بهانه تولد فرزندش آن را خوانده می تواند از «هیت» های آلبومش باشد.

در کل، دستپخت تازه محسن یگانه نمره قبولی می گیرد و از استانداردهایی برخوردار است که مشخص می کند خواننده و تیم تهیه این آلبوم به فکر این بودند تا در عین رعایت یک سری قواعد و تازگی مخاطب جوان و حتی پایین تر را که شنونده های اصلی شان هستند، از دست ندهند. اما این را با اغماض می گوییم چراکه اگر این آلبوم با ۹ یا ۱۰ به بازار می آمد و برخی از قطعات با وسواس بیشتری در زمانی مناسب تر منتشر می شدند «نگاه من» از «رگ خواب»ِ ماندنی اش هم پیشی می گرفت اما نشد و ما خاطره هایمان با «رگ خواب» کماکان پررنگ تر است.


پاسخ:
ما از هر نقد سازنده ای استفاده می کنیم.
از تحلیل شما نیز متشکریم!
azzm oonmoghe ke ro pestoonak too dahanet bood yeganeh ahng kikhoond..hala vase mn naghd mikoni? heriii
hala ye nafar ham peyda shode dare bi tarafane naghd mikone , to ar ar nakon
adam bash
سلام. خیلی خوبه که اینقدر اعتماد به نفس دارین! کلا بهتون حسودیم شد!!!
دوست عزیز تموم این ترانه هایی که پیشنهاد شنیدن یک تا دوبارش رو دادی بنده 100 بار تا حالا گوش دادم که هربار برام جذاب تر و شنیدنی تر میشن...
شما به جای نقد یه خواننده ی بزرگی مثل محسن یگانه بهتره از اونایی شروع کنی که تمام صداشونو مدیون برنامه های کامپیوتری هستن و اگه بهشون بگی یه قطعه زنده اجرا کنن جا به جا جان به جان آفرین تسلیم میکنن!
محسن ما محسن تا ابددددددددد یگانه اس . هیچ وقت کسی مثلش پیدا نمیشه . مونده تا ارزش کاراشو بفهمین . آیندگان قضاوت میکنن .
محسن ما جاودانه میشه تو تاریخ موسیقی کشور، مطمئن باش
پاسخ:
سلام
من یک پاسخ به تمام نقد ها دارم... من نیز طرفدار یگانه هستم. ولی در جایگاه نقد نباید طرفدارانه قضاوت کرد. من ایشون رو نسبت به شاهکار های قبلی خودشون سنجیدم و با دیگر معیار ها...
نباید از خواننده های خوب دیگه ای مثل فرزاد فرزین ، علی لهراسبی ، سیروان خسروی ، شهاب رمضان ، مهدی یراحی ، حمید عسگری و ... چشم پوشی کرد که تمامی موارد ذکر شده در اجراهای زنده ی خود ، درخشش نشان داده اند ، مانند محسن خان یگانه.
لطفا از جایگاه یک طرفدار نظر ندهید!
با تشکر
 • میلاااااااااااااااااااااااااااااااااااد
 • یعنی واقعا خنده داره . امتیاز دادن ها که از همه خنده دار تره ....نقد مقرضانه در سطح یک بچه دبیرستانی ... تازه آقای تاجبخش گفته محسن یگانه که آهنگهای هیته زیادی داره وامداره موسیقی (یونانی)نه ترکیه ، در مورد ترک دیوارم همه از سبک زیبا و ترانش تعریف میکنن آنوقت شما میای ایراد میگیری،علی بحرینی (ترانه سرا)که سابقه کار کردن با عسگری ،خواجه امیری و چاوشی رو داره در مورد دیوار گفته یکی از بهترین آهنگ های چند سال اخیر موسیقی ایران
  پاسخ:
  توضیح مربوط به آقای رضا تاجبخش ، در مجموعه جلسات نقد آلبوم عشق یعنی فریدون آسرایی مطرح شد...
  هر منتقدی نظر خودش رو داره و هیچ وقت منتقدان مثل هم نظر نمی دهند...
  از جایگاه یک طرفدار نگاه نکنید!
  البومی بسیار معمولی که چیز جدیدی نسبت به کارهای قبلی محسن یگانه نداشت.برای خوانن های که چند سال قبل البوم حباب را خوانده بود واقعا عقبگرد محسوب میشه. و این میتونه تا حدی به عدم تمرکز محسن یگانه بر خوانن گی و اصرار برای استفتده از شعرهای خودش باشه. برای من که از کارهای قبلی ایشون خوشم میاد واقعا مایوس کننده بود
  من تک تک ترک های این آلبومو دوست داشتم ، هیچ نقصی نمیشه به این آلبوم گرفت.
  تنظیم های خیلی خوبی داشت ، آهنگسازی ها بسیار جدیدو متنوع بود ، تحریر های محسن یگانه شاهکار بود .
  اگه بخوایم منصفانه درباره این آلبوم نظر بدیم ،  این آلبوم قوی ترین آلبومی بوده که تو دو سال اخیر منتشر شده.

  جالبه بعضی از دوستان میگن شما جانب دارانه نقد کردین بعدش خودشون از دیدگاه یه طرفدار به آلبوم نگاه میکنن،اگه توی پیج های موزیک برین میبینین که اکثر مردم از این آلبوم ناراضی هستن و این به این معناست یه جای کار توی این آلبوم میلنگه،در ضمن بهترین آلبوم دو سال اخیر پاروی بی قایق هست و نه این آلبوم متوسط
  پاسخ:
  بسیار ممنون از شما
  "باید از خواننده های خوب دیگه ای مثل فرزاد فرزین ، علی لهراسبی ، سیروان خسروی ، شهاب رمضان ، مهدی یراحی ، حمید عسگری و ... چشم پوشی کرد که تمامی موارد ذکر شده در اجراهای زنده ی خود ، درخشش نشان داده اند ، مانند محسن خان یگانه."

  دوست عزیز مرسی بابت نقدی که تهیه کردی یه جاهایی درست  و منطقی بودو یه جاهایی خیر !

  صد در صد درباره ی قطعه دیوار که به قول شما شنیدنی نیست من روزی بیست بار حداقل گوش میکنمش چون حس خیلی خوبی بهم میده تنظیمم که جای بحث نداره ! و این ترک و من بهترین ترک میدونم !
  اما دوستانی که میگن بهتر از رگ خوابه لطفا بیشتر فکر کنن ! برای من دیوار دلکم جاده خاطره بازی و عاشقانه تو فکر میرم و اهنگ دلی به قول یگانه چنگال تقدیر واقعا شنیدنی بودن اما انتظارم بالاتر بود و بقیه ترک هارو گوش نمیدم چون قابل گوش دادن نیستن از نظر من ! و تحمیلی نیست !!

  اما در باره خواننده هایی که نام بردید نقدتون رو زیر سوال بردید چون شما یگانه رو نقد کردید اوج  و صداشو اونوقت اومدید به حمید عسکری و علی لهراسبی که در زمینه صدا دارن درجا میزنن اشاره کردید پیشنهاد میکنم ترک دیوونه وار البوم روبات یا ترک سفر و البوم جدید حمید عسکری رو گوش بدید ......واقعا یگانه از کلاس بالاتری تو صدا برخورداره من طرفدارشم اما نه چند اتشه و از نقد شما متوجه شدم شما علاقه ای به صدای ایشون ندارید و درست نقاطی از صدای یگانه که برای طرفدارانش لذت بخش هست و باعث هیت شدن قطعاتش شدن برای شما نقاط ضعف میباشد  ........ اینم نظر من بود امیدوارم چاپ کنیدش ......ممنون از زحمتی که کشیدی

  پاسخ:
  از شما بسیار ممنون هستیم
  سلام, خیلی ممنون, نقد بسیار حرفه ای و موشکافانه ای بود
  پاسخ:
  از شما بسیار ممنونیم
  ورود محسن یگانه رو با آلبوم نگاه من، به جمع خواننده های در پیت، به همه طرفداراش از جمله خودم تسلیت میگویم.

  ورود محسن یگانه رو با آلبوم نگاه من، به جمع خواننده های در پیت، به همه طرفداراش از جمله خودم تسلیت میگویم.

  ورود محسن یگانه رو با آلبوم نگاه من، به جمع خواننده های درپیت، به همه طرفداراش از جمله خودم تسلیت میگم.
  ورود محسن یگانه رو با آلبوم نگاه من، به جمع خواننده های درپیت، به همه طرفداراش از جمله خودم تسلیت میگم.
  ورود محسن یگانه رو با آلبوم نگاه من، به جمع خواننده های درپیت، به همه طرفداراش از جمله خودم تسلیت میگم.
  سلام...به نظرم حرفهای منتقد کاملا از روی سواد و تحقیقش بوده...به هر حال ما دوست داریم یگانه پیشرفت بیشتری داشته باشه...هر آهنگ هم طرفدار خاصه خودشو داره...
  سلام...به نظرم حرفهای منتقد کاملا از روی سواد و تحقیقش بوده...به هر حال ما دوست داریم یگانه پیشرفت بیشتری داشته باشه...هر آهنگ هم طرفدار خاصه خودشو داره...
  من دقیقا منظورتون رو از اینکه میگید مثلا یک بار شنیدنش کافیست متوجه نمیشم. من خودم خیلی از آهنگارو مثلا تو آلبوم حباب با بار اول و دوم خوشم نیومد ولی چندین بار که گوش دادم کم کم برام قشنگ و به یاد ماندنی شد و درواقع به نکاتی پی بردم که بار اول دوم پی نبرده بودم .
  به نظر من این غلطه که اگه با بار اول شنیدن آهنگی خوشمون نیومد و چیزی نفهمیدیم برای همیشه اون رو دور بندازیم چون شاید به چیز هایی دقت نکرده باشبم.
  در مورد آلبوم نگاه هم بگم که واقعا تک تک آهنگاش تو این آلبوم با هم فرق داشت و هرکدوم قسمت هایی داره که خاص هست.نه مثل آلبوم های دیگه که همه آهنگاش یک نوع ریتم یکنواخت و مضمون شعری داره(مثلا سر آلبوم آقای X من متوجه تعویض ترک ها نشدم و فکر میکردم همش یه آهنگه!)
  در کل اکثر آهنگ های آلبوم نگاه حرف دل منه و من هیچ وقت از شنیدنشون خسته نمیشم.
  من دقیقا منظورتون رو از اینکه میگید مثلا یک بار شنیدنش کافیست متوجه نمیشم. من خودم خیلی از آهنگارو مثلا تو آلبوم حباب با بار اول و دوم خوشم نیومد ولی چندین بار که گوش دادم کم کم برام قشنگ و به یاد ماندنی شد و درواقع به نکاتی پی بردم که بار اول دوم پی نبرده بودم و به نظرم خوب نبود!
  به نظر من این غلطه که اگه با بار اول شنیدن خوشمون نیومد و چیزی نفهمیدیم برای همیشه اون رو دور بندازیم چون شاید به چیز هایی دقت نکرده باشبم.
  در مورد آلبوم نگاه هم بگم که واقعا تک تک آهنگاش تو این آلبوم با هم فرق داشت و هرکدوم قسمت هایی داره که خاص هست.نه مثل آلبوم های دیگه که همه آهنگاش یک نوع ریتم و مضمون شعری داره(مثلا سر آلبوم آقای X من متوجه تعویض ترک ها نشدم و فکر میکردم همش یه آهنگه!)
  در کل اکثر آهنگ های آلبوم نگاه حرف دل منه و من هیچ وقت از شنیدنشون خسته نمیشم.
  وقتی البوم های یگانه پرفروش ترین های سال میشه وحتی کنسرت های بین المللی این خواننده بیانگرمحبوبیت و کارهای زیباشه.این نظرمیلیون هاهوادارشه.پس شمااصلاحق ندارین راجب خواننده بزرگ نظربدین
  پاسخ:
  نظر داده نشده
  نقد شده
  یکم دقت کنید میبینید
  متاسفانه کاملا مشخصه که این نقد مقرضانه هست!!
  اصلا نذاشتید آلبوم به بازار بیاد دو دفعه گوش داده بشه بعد نقد بشه!! دقیقا به آهنگ و قطعاتی ایراد گرفتید که منتقدین بزرگی مثه علی بحرینی ازشون تعریف کردن، پس مشخص میشه نقدتون حرفه ای نیست!! متاسفم...
  دوم اینکه سواد نقدتون از کجاست؟! از کدوم منبع برای نمره دادن به قطعات استفاده کردین و اصلا با کدوم مجوز تعیین میکنید که کدوم قطعه چند بار گوش داده بشه؟!
  من این نقد رو تقریبا همون موقع که که منتشر شد خوندم اما صبر کردم.
  بعد از آلبوم نگاه چند آلبوم دیگه هم تو این یک ماه منتشر شد اما توسط شما نقد نشد!!!!!
  به خاطر همین میگم کاملا با نیت اینکارو انجام دادین!
  امیدوارم نظر منو هم قاطی بقیه نظرات بذارید.
  پاسخ:
  امیدواریم به زودی به تمامی سؤتفاهم های ایجاد شده برای طرفداران متعصب محسن یگانه ی عزیز را برطرف کنیم.
  این آلبوم تو سه سال اخیر بینظیر بوده.فقط محسن یگانه

  ارسال نظر

  ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
  شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
  <b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
  تجدید کد امنیتی